Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Sin City

20. května 2007 v 14:31 |  Filmy
Rok výroby: 2005
Režie: Robert Rodriguez, Frank Miller, Quentin Tarantino
Hrají: Mickey Rourke, Bruce Willis, Clive Owen, Jessica Alba, Benicio Del Toro
Adaptace tří komiksů spisovatele a kreslíře Franka Millera je notně krvavou, drsnou a někdy taky docela vtipnou výpravou do města, kde neexstuje spravedlnost, ženy bývají jen málokdy křehké a muži nejdou pro vraždu daleko.
Zní to drsně a je to taky drsné, ale zároveň silně přestylizované. Tohle je filmový komiks. Doslovné přeložení z jednoho média do druhého. Záběry jsou statické, striktně kopírující kompozice Franka Millera. Občas se ve filmu objeví barevný akcent, který zvýrazňuje to co chtěl režisér říci. Hnidopichové ať vypadnou ze sálu, poněvadž barvy se v tomhle filmu chovají úplně nelogicky. Ale to je součást světa, kterým Sin City je.
Bohužel musím říci, že forma v tomto případě převyšuje obsah. Ty tři násilné historky jsou si poměrně podobné, motivace hrdinů jakbysmet. A ti hrdinové taky nejsou žádná kvítka. Svědomí ani jednoho z nich není tak úplně čisté.
Nejlepší částí je patrně Ten žlutej parchant s Brucem Willisem v roli policisty Hartigana. Ten je asi nejkladnějším hrdinou. Nejvtipnější je povídka Velká tučná zabijačka, na které se podepsal Quntin Tarantino a je to z ní cítit. První povídka Drsný sbohem je nejdrsnější ze všech, ale zase dává možnost předvést Mickeymu Rourkovi v roli Marva herecký koncert.
Velkým plusem je lahůdkové obsazení filmu. Většina rolí je obsazena známými tvářemi, která až neuvěřitelně věrně kopírují své komiksové předobrazy. Na plátně se objeví kromě výše jmenovaných i Elijah Wood, který zde vytvořil nejšílenější postavu své kariéry, Michael Madsen, Michael Clarke Duncan, Rosario Dawson, Josh Hartnett atd. atd.
Jako celek je Sin City dost nevyvážený film, ale díky své revoluční formě je dobré je vidět. ale jen tehdy, pokud máte silný žaludek. Podle jistého internetového zdroje je ve na plátně zabito 41 lidí...
Proč jsem Sin City zařadil do filmových klasik? Protože tak komiksový filmový komiks jsme ještě na plátně neviděli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama