Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Obchodník se smrtí

6. července 2007 v 11:54 |  Filmy
Rok výroby: 2005
Režie: Andrew Niccol
Hrají: Nicolas Cage, Jared Leto, Ethan Hawke
Jurij Orlov prodává zbraně. Před lety opustil restauraci svého otce, ukrajinského přistěhovalce, kterému se líbí vydávat se za Žida a rozhodne se zapojit do světového obchodu se zbraněmi všeho druhu. Napřed to zkouší legálně, ale prodávat nelegálně se ukáže být mnohem výnosnějším. Po letech se vypracuje na špičku svého oboru: Arabům prodává Izraelské zbraně, komunistům fašistické kulky. Prodává pravičákům, prodává levičákům a prodává i pacifistům, ale ti obvykle nekupují. A celou tu dobu ho sleduje snaživý agent Interpolu Velentine. A jeho manželce už taky začíná být podezřelé, kdeže bere ty peníze, když prodává auta...
Tento film je filmem o vzestupu, pádu a opětovném vzestupu obchodníká se zbraněmi a zároveň politickou kritikou dnešního světa a též přináší velmi zábavný pohled do zákulisí obchodu se zbraněmi.
A o zábavu se strají hlavně cynické komentáře Nicolase Cage, alias Jurije Orlova.
Výborná je též kamera, film je hodně barevný, hodně scén je postaveno na kontrastu barev. Hudební stránka taky není špatná, úvodní titulkovou sekvenci, kde sledujeme "život kulky" z jejího pohledu, od zrodu v továrně až po její konec v hlavě afrického mladíka, podbarvuje známá píseň Stephena Stillse, též v kontextu vtipné použití písně Erica Claptona Cocaine, když sledujeme postupně vznikající závislost Jurijova bratra na drogách.
Tento film není pro každého, ale rozhodně je velmi zábavnou exkurzí do tohoto obchodu, která má švih, vtip, dobře se na ni kouká a dobře se poslouchá.
Proč je tady? Tak zábavný a vtipný akčně-politický thriller jsme ještě neviděli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rich13 rich13 | 26. července 2007 v 13:13 | Reagovat

Urcite bych to rád jeste jednou shlednul.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama