Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Butch Cassidy and Sundance Kid

25. srpna 2007 v 8:42 |  Filmy
Rok výroby: 1969
Režie: George Roy Hill
Hrají: Paul Newman, Robert Redford, Katherine Ross
O tomto filmu se vždycky říká, že je to jeden z nejlepších westernů, jaké kdy byly natočeny. No nevím. Je to klasika žánru a vlastně poslední, i když ne úplně tradiční western klasického stylu.
Co se týče se děje, známí desperáti Butch Cassidy (Paul Newman) a Sundance Kid (Robert Redford) se po nazdařeném pokusu o přepadení vlaku snaží odklidit někam do bezpečí. Když se to nepovede u Kidovy přítelkyně, jsou nuceni utéct přes celou Ameriku až do Bolívie. Ale ani tam spravedlnosti neutečou.
Film v mnohém připomíná Oscarovou klasiku Útěk v řetězech. Stejně jako zmíněný film je celý vlastně honičkou dvou mužů na špatné straně zákona před najatou bandou jakýchsi placených lovců lidí. A z toho vyplývá, že místy je film poněkud stereotypní.
Nejlepšími scénami jsou dvě přepadení vlaku (obě navýsost vtipné) a pak scéna se zajížděním nového kola podbarvená známým hitem Raindrops Keep Fallin' On My Head.
Zajímavým dojmem působí ztvárnění cesty ústředního trojlístku do New Yorku, kde se zastaví na svém útěku do Bolívie. Tato scéna je ztvárněna jen pomocí černobílých fotografií, jak dobových tak s herci. Ale i tato scéna působí trošku jako nastavovaná kaše, protože když už to vypadá, že skončí, tak se znovu rozjede v plné síle.
Pokud jde o herecké výkony jsou velmi dobré. Nejlepší je samozřejmě Butch Cassidy Paula Newmana, ale ani Redfordův málomluvný Sundance Kid není k zahození.
Takže, jaký je konečný verdikt? Dobrý film se čtyřmi Oscary, který je ale trošku protahovaný a z průměru do mírného nadprůměru jej zvedají herecké výkony, jedna pěkná písnička a pár velmi zajímavých a předtím neviděných scén.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama