Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Million Dollar Baby

11. srpna 2007 v 15:36 |  Filmy
Rok výroby: 2004
Režie: Clint Eastwood
Hrají: Hilary Swank, Clint Eastwood, Morgan Freeman
Film, který vybral nejdůležitější Oscary fenomenálnímu Letci Martina Scorseseho začíná ve stylu obyčejného "popelkoidního" příběhu o jedenatřicetileté servírce Maggie, která se snaží přesvědčit boxerského trenéra Frankieho, aby je trénoval. Ten ji odmítá, ale nakonec ji začne trénovat a vede ji od jednoho vítězství ke druhému. A člověku se čím dál tím vkrádá do podvědomí myšlenka: Za co to, proboha má ty Oscary? Normální sportovní drama, takových tu bylo, ale nikdy nedostaly Oscary za Režii, Nejlepší film, Herečku v hlavní roli a Herce ve vedlejší.
Jenže v druhé polovině se náhlým zvratem vše změní. Sportovní kariéra je najednou utnuta ve chvíli, kdy je Maggie po úrazu od krku dolů paralyzována. V té chvíli se film změní ze sportovního na psychologické drama a vy už přestáváte pochybovat o vítězi souboje Letec v. Million Dollar Baby. Ten je totiž jasný.
Film je zajímavý proměnou, kterou prochází. Z úsměvného až komického filmu (pošťuchování mezi Maggie a Frankiem, komické figurky v tělocvičně) až do temného a depresivního filmu (finální Frankieho rozhodnutí).
Je opravdu radost se na tenhle "malý film" dívat. A to ne kvůli kameře a stylu jakým je natočen. Je to hlavně kvůli hercům, kteří jsou naprosto dokonalí, přirození a skvěle obsazení. Maggie Hilary Swank je snaživá a rozhodně vypadá na to, že by někomu dokázala jednu natáhnout, Frankie Dunn Clinta Eastwooda si zachovává svoji obvyklou kamennou tvář, moc toho nenamluví, ale co řekne sedí a nedá se na něj přestat dívat. Posledním z hlavního trojlístku je Morgan Freeman jako vysloužilý boxer bydlící u Farnkieho v tělocvičně. Nemá na ponožky, ale HBO si platí, aby mohl sledovat Maggie v ringu.
Takže pokud máte rádi silné příběhy (i ty se smutným koncem) a nenecháte se odradit první polovinou muhu Million Dollar Baby jen doporučit. To je film, na který se nedá zapomenout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama