Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Hard Boiled

18. listopadu 2007 v 17:23 |  Filmy
Rok výroby: 1992
Režie: John Woo
Hrají: Chow - Yun Fat, Tony Leung
Jeden z posledních klasických akčních filmů hongkongské provenience je též patrně nejlepším filmem Johna Woo, který je považován za mistra tohoto žánru. V tomto filmu vypráví příběh policisty Yuena, všemi přezdívaný Tequilla ("Nejmenuje se Vodka, ale Tequilla"), který téměř osamoceně bojuje proti hongkongským gangům zvaným triády. Při několika svých akcích se setkává s tajným policistou Tonym, který se zpočátku vydává za člena gangu, ale později se přidá k Yuenovi a společně sníží počty triád masakrem, na který se nezapomíná.
Film je hlavně o akci, takže není potřeba očekávat nějaké psychologické výlevy jako ve filmech Kar Wai Wonga. V tomto filmu se "jenom" střílí (obouruč z pistolí, brokovnic (jednou rukou), samopalů, na motorce, v plavném skoku, při průskaku sklem...), nebo bojuje pěstmi. Akční scény zabírají dvě třetiny filmu a film otvírá jedna z nejslavnějším, ve které Tequilla sám vybílí celou čajovnu od padouchů. A film se uzavírá půl hodinou scénou v nemocnici, kde kromě desítek padouchů zahyne i několik členů personálu nemocnice a pacientů. Jediní, kdo zůstanou ušetřeni jsou batolata na porodnickém oddělení. A jedno z dětí si užije dobrodružství, když Yuen s ním v náručí pobije dalších několik padouchů a poté co rozmázne posledního brokovnicí po zdi, zakryje dítěti oči se slovy "Teď se nedívej, tohle je nepřístupná akce".
Pokud čekáte od filmu hlubší podívanou, tak zde se tito intelektuálněji založení diváci nedočkají. Ale i když je film o akci, je to akce nápaditá a řízná, taková, jakou umí pouze tato hongkongská legenda, kterou John Woo bezesporu je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je podle vás nějvětší akční hrdina?

Bruce Willis 66.7% (2)
Chow Yun Fat 33.3% (1)
Steven Saegal 0% (0)
Christopher Lambert 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama