Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Road to Perdition (Cesta do zatracení)

10. února 2008 v 12:22 |  Filmy
Rok výroby: 2002
Režie: Sam Mednes
Hrají: Tom Hanks, Paul Newman, Jude Law, Stanley Tucci, Daniel Craig
Nevyčerpatelným zdrojem inspirace zdá se být letitý vztah otců a synů. O tomhle je vlastně tento film. Dokonce ve dvojité porci. Je tu vztah lidmi váženého otce (John Rooney Paula Newmana) a nezbedného syna (Connor Rooney Daniela Craiga) a pak je tady elitní Rooneyho zabiják Mike Sullivan (Tom Hanks) a jeho syn, jediný, který kromě něj přežil vyvraždění jeho rodiny. A to všechno kvůli tomu, že viděl co otec s Connorem dělá. Sullivan s starým Rooneyem mu věřili, ale Connor začal jednat na vlastní pěst. A to způsobilo, že se otec a syn Sullivanovi museli vydat na útěk a starší Sullivan na cestu za pomstou. Ač pronásledováni psychopatickým zabijákem (Jude Law), své pomsty nakonec dosáhne, ale za cenu nejvyšší.
To je ve zkratce děj filmu. No, vlastně to není ani zkratka, protože film vznikl podle komiksu, které samy o sobě moc dějovostí neoplývají. Tento film ale pozvedávají nad osmdesáti procentní hranici hlavně krásné obrazy, do kterých je ne moc komplikovaný příběh zabalen. Dalo by se říci, co záběr, to umělecké dílo. Velká část filmu se odehrává v noci a za deště, takže kameraman měl hodně příležitostí se předvést s hrou světla a tmy. Režisér (nebo kameraman) si též vysloveně libuje v odrazech přes průsvitné sklo, nikoliv zrcadlo. Záběr tohoto druhu je ve filmu několikrát a pokaždé působí velmi dobře. Nikdy se neomrzí. Že tam byl záběr v podobném stylu divákovi dojde až po skončení filmu. Díky svým obrazům je tento film určen primárně pro kina. V televizi část svého kouzla ztrácí.
Pokud jde o herecké výkony, herci jsou do svých úloh vybráni dobře, i když Tom Hanks jako gangster působí na začátku trochu divně, ale pak už vám to ani nepřijde. Zajímavou hereckou kreací je určitě zabiják Juda Lawa, který se ve své roli určitě vyžívá. V tomto filmu je též jedna z prvních významnějších rolí nového Jamese Bonda Daniela Craiga. Jeho Connor Rooney je panovačný spratek, který jde tvrdě za svým, nikým se nenechá zastavit a dokonce podvádí vlastního otce.
Film určitě stojí za shlédnutí. Někomu se bude líbit, někdo odejde otráven, ale určitě kvůli stylu, jakým je tento film nafilmován, by byla škoda ho nevidět. Už kvůli tvůrcům a hlavně kvůli kameramanovi, který za svoje obrazové ztvárnění pochmurné mafiánské historky dostal po právu Oscara.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mafian Mafian | 6. března 2008 v 15:47 | Reagovat

Miluju mafii (nejlepsi je sicilska),a japonska yakuza mafie neni to je sracka!!!jeste americka ujde a tento film je uplne skvely a vsem bych ho doporucil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama