Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Beowulf

30. března 2008 v 17:48 |  Filmy
Rok výroby: 2007
Režie: Robert Zemeckis
Hrají: Ray Winstone, Anthony Hopkins, Brandon Gleeson, Angelina Jolie
Král Hrothgar, vládnoucí jedné severské zemi má problém. Jeho zemi a lid totiž terorizuje monstrum Grendel a žádný se statečných hrdinů si s ním nedokáže poradit. Až se jednou z bouře vynoří hrdinný rek Beowulf se svou statečnou družinou a králi slíbí, že jej Grendela zbaví. Slib vykoná a pak se ještě vydá zničit Grendelovu matku, což ale není problém tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát...
Beowulf je filmovou adaptací základního kamene anglické literatury, eposu Beowulf, jednoho z nejstarších příběhů na světě. Bohužel ze scénáristického pohledu se jedná v podstatě o dva totožné příběhy (to samé co se stalo Hrothgarovi se stane i Beowulfovi). Naštěstí si scénáristé dovolili jistou dávku inovací, aby příběh osvěžili a tak z Beowulfa udělali spíše namyšleného lháře než hrdinu bez bázně a hany. Neváhá si vymýšlet, aby byly jeho příběhy zajímavější a jeho největším potěšením je sbírání veršů do hrdinské básně o něm samém. Ale děj ani postavy nejsou to čím je Beowulf výjimečný.
Film je totiž výjimečný způsobem, jakým byl natočen. Kompletně totiž vznikl v počítačích pomocí techniky Performance Capture zachycující herecké výkony herců včetně výrazu ve tváři. To režisérovi Zemeckisovi dovolilo dělat nejrůznější záběry a pohledy kamery, které by normálně nebyly možné. Naneštěstí, animace ještě není natolik pokročilá, aby dokázala vdechnout život postavám. Místo herců se tak celý film díváme na gumové loutky s prázdným výrazem v očích. Když postavy bojují nebo jsou v záběrech z dálky, člověk žasne. Ale když dojde na emoce je to tragédie. Tyhle postavy mají asi tak tolik emocí jako marionety v loutkovém divadle. První věc, kterou budou muset animátoři vylepšit, jsou právě ty oči, které dělají z počítačem generované postavy živou bytost.
Jinak je to film, na který se dá dívat, nenudí, jen při jeho sledování permanentně zažíváte pocit "něco je špatně"....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama