Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Local Hero OST

24. března 2008 v 12:32 |  Soudtracky
Autor: Mark Knopfler / Počet skladeb: 14 / Délka: 43:13
Nestává se příliš často, aby rockový kytarista a zpěvák zabrousil do vod filmových soudtracků. Mark Knopfler z Dire Straits je zadřilou vyjímkou, protože se podílel hned na dvou. Na filmu Princezna Nevěsta a na druhém, méně známém, jménem Local Hero.
Otevírá jej skladba The Rocks and the Water, která je tvořena spíše různými zvukovými plochami a občas se objevující syntetizátorovou melodií.
Následuje Wild Theme, hlavní téma filmu, nádherná kytarová skladba, jejíž melodie se zaryje pod kůži a téměř se nedá zapomenout. Jedna z těch legendárních věcí, které Knopfler napsal.
Countroyovou skladbou Freeway Fleyer otevírá zvuk startovaného motoru. Opět je zde značný prostor věnován Knopflerově kytaře, tentokrát ve svižném tempu.
Boomtown svým duchem připomíná hudbu z baru po půlnoci. Jednoduchá saxofonová melodie, jemný buben, ale vše je mírně šmrncnuté elektronikou osmdesátých let.
The way it always starts je skladba v podobném duchu jako předchozí, jen náladu doplňuje zpěv. Následující The Rocks and The Thunder je nejkratším kouskem na albu. Má pouhých 50 vteřin a opět se zde spojují zvukové plochy a sytezátory jako ve skladbě úvodní.
Následující The Norther Lights je hlavním tématem filmu, tentokrát v podání keltské kapely The Ceilidh - takže se dočkáme typických fléten, mírně elektronického pozadí a chvílemi hučení deště. Další rozhodně zajímavý kousek, chvílemi připomíná tvorbu skladatele Vangelise. S touto skladbou je mořskými vlnami propojena The Mist Covered Mountains, která se nese v duchu irské melodiky i nástrojového složení.
S The Ceilidh se setkáváme i ve skladbě Luis's Favorite/Billy's Tune, která je svižnou veselou irskou, dalo by říci, hospodskou skladbou. Vítané melodické osvěžení po předchozích skladbách. V druhé polovině píseň zpomalí a hlavní slovo převezme tahací harmonika ve waltzovém tempu.
Whistle theme je 50 vteřinovým přepracováním hlavního tématu. Velmi zajímavé, ale v kytarové verzi zní poněkud lépe, což je slyšet v následující Smooching, která je ukázkou Knopflerova kytarového umněí, příjmené tempo, velmi dobře se poslouchá. V druhé části se přidává saxofon. Stargazer a The Rocks and the Mountains jsou navýraznými skladbami, které opět tvoří spíše zvukové plochy.
Vrcholem alba je závěrečná Going Home, časté to číslo na koncertech Dire Straits a Marka Knopflera. V první pomalé části se dočkáme krátkého "dialogu" mezi kytarou a saxofonem, druhá se rozjede v příjemném pop rockovém tempu.
Soudtrack Marka Knopflera je rozhodně valmi zajímavým počinem, který ale nepatří ke Knopflerovým vyrcholům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vika vika | Web | 29. března 2008 v 2:08 | Reagovat

ahoj, nepisem komentar priamo k Tvojmu poslednemu clanku --- ale rada by som Ti len podakovala, ze vytrvalo vedies filmovy blog --- dost som hladala na webe a filmove blogy co som nasla boli zastarale a smutne :-( mozno hladam len na nespravnych miestach, ale som rada, ze som natrafila na par celkom fajn blogov --- tak zelam vela vytrvalosti!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama