Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Indiana Jones

11. dubna 2008 v 16:49 |  Filmové postavy
Dr. Henry "Indiana" Jones patří k největším filmovým hrdinům a pravidelně předbíhá i Jamese Bonda. Jedním z důvodů patří patrně i to, že na rozdíl od nula nula sedmičky se Jones neváhá zašpinit, a když sundá sako a navleče si ošoupané kalhoty, košili, umaštěný klobouk a k pasu připne bič a pouzdro s koltem, stává se z něj hrdina, který zanechal ve světovém filmu tak výraznou stopu, že jej divák pozná jen podle siluety (viz ukázka na čtvrtý díl).
"Indy" se zrodil v hlavě George Lucase, odkojeného dobrodružnými seriály, které hltal v jedenácti letech v televizi, v roce 1973. Kromě Jonese vznikl ještě jeden scénář, nazvaný Star Wars, který se inspiroval podobnými seriály, jen v suchu sci-fi. A ten se také dočkal realizace jako první. a objevil také Harrisona Forda.
A bylo to právě po premiéře Star Wars, kdy se Lucas slunil se svým kamarádem Stevenem Spielbergem na Havaji. Zde se Spielberg svěřil, že bach chtěl natočit nějakou bondovku. Lucas mu nabídl hrdinu, který se jmenoval Indiana Smith. Spielberg souhlasí, jen to jméno. A tak vznikl Indiana Jones.
Film Dobyvatelé ztracené archy, mající premiéru v červnu 1981, se stává obrovským hitem a diváci si vynucují pokračování. O necelé dva roky později vtrhává do kin Indiana Jones a Chrám zkázy, bohužel trochu moc temný a málo vtipný díl.Mnoho fanoušků film zklamal, ale i tak vydělal slušné peníze.
Reputaci spravil až na dlouhá léta poslední film s Indianou, Indiana Jones a Poslední křížová výprava, který se téměř vyrovnal prvnímu filmu. A Stevenu Spielbergovi se splnil jeho dlouholetý sen, režírovat Jamese Bonda. Roli Indyho otce si totiž zahrál Sean Connery.
A pak nastalo dlouhé, sedmnáct let trvající ticho, vyplňované dalšími a dalšími neúspěšnými pokusy o napsání scénáře pro čtvrtý film. Zuby si na něm vylámal i režisér M. Night Shyamalan a autor Vykoupení z věznice Shawshank, Frank Darabont. Nakonec se podařilo a 18. června 2007 padla první klapka filmu, který 22. května dorazí do českých kin jako Indiana Jones a Království křišťálové lebky. A vrátí se celá stará parta včetně Forda a Spielberga a dokonce i Karen Allen a navíc v roli z prvního filmu. V dalších rolích se objeví Shia Le Bouf, Ray Winstone a Cate Blanchett. Myslím, že se máme na co těšit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je Indiana Jonses skutečně větší hrdina než James Bond?

Ano 76.5% (13)
Ne 17.6% (3)
Neznám 5.9% (1)
Co je mi do toho? 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama