Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Indiana Jones a Chrám zkázy

8. května 2008 v 18:26 |  Filmy
Rok výroby: 1984
Režie: Steven Spielberg
Hrají: Harrison Ford, Kate Capshaw, Jonathan Ke Quan, Amrish Puri
Pokračování dobrodružného hitu Dobyvatelé ztracené archy a zároveň prostřední díl "indianajonesovské trilogie", je rozhodně filmem nejtemnějším z celé série. Indy, po "bondovské" scéně v baru a po sjezdu na gumovém člunu z vrcholků Himalájů, doprovázen zpěvačkou Willie a malým čínským chlapcem Prckem, doráží do indické vesnice, ze které byl ukraden posvátný Sankarův kámen a byly uneseny všechny děti. Kámen i děti by se měly nacházet v paláci Pankot, kam se Indiana se svými společníky vydává. až na místě vyjde najevo, že v podzemí paláce je lidskými obětmi uctívána bohyně smrti Káli a všem zfanatizovaným uctívačům, včetně asi tak dvanáctiletého maháradži, vládne démonický velekněz Mola Ram...
Ač námět velmi temný (bohyně smrti, únosy dětí...) a mnohdy velmi temným scénám (obětování Kálí...), je zde místo i na "indianajonesovský" humor, který se místy přenáší až do černého humoru (večeře u maháradži). Ale to vůbec není na škodu - vtipy jsou minimálně stejně tak dobré, jako byly v jedničce: Spolehlivě dokáže rozesmát Jonesův šibalský úsměv, scéna v letadle, které nikdo neřídí i neustálé Prckovy pokusy tahat Jonese z maléru.
Hereckému obsazení není co vytknout - Ford je stejný jako minule, omlácený hrdina trousící suché hlášky, s bičem, v klobouku a roztrhané košili, kněz Mola Ram s nezapomenutelným ďábelským pohledem, přirozený Prcek i trochu moc uječená Willie Scott (vypadá to, že jejím jediným úkolem bylo ječet, omdlévat, nebo se tvářit zhnuseně). I přes to, je i tento film výborně a přesvědčivě obsazený.
Jak už je u Jonese zvykem, provede nás různými exotickými lokacemi, tentokrát asijskými.
Indiana Jones a Chrám zkázy je po všech stránkách strhující a dobře natočený a napsaný film, který rozhodně pobaví, i přes svou temnou prostřední část.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama