Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Indiana Jones a Poslední křížová výprava

15. května 2008 v 18:27 |  Filmy
Rok výroby: 1989
Režie: Steven Spielberg
Hrají: Harrison Ford, Sean Connery, John Rhys-Davies
Ve svém třetím dobrodružství se Indiana Jones vydává na putování za nelezením Svatého Grálu, kalichu, za kterého pil Ježíš Kristus při Poslední večeři (Dan Brown má odlišný názor, ale to je vedlejší) a na paty mu šlape vášnivý sběratel historických památek Donovan, rakouská doktorka Elsa Schneiderová a velká část německých Afrika Korps. Ale i na Indyho stranu přibyli výrazní pomocníci. Kromě Henryho Jonese seniora se vrací Marcus Brody a Salláh z Dobyvatelů ztracené archy.
Stejně tak, jako byl Chrám zkázy nejtemnější, tento film je asi nejvtipnější. Z celého filmu přímo čiší, jak se jeho tvůrci při natáčení bavili a díky tomu se podařilo stvořit svižnou a neskutečně zábavnou jízdu, která nerozesměje jen zarytého morouse nebo toho, kdo si ji nepustí.
A kromě vtipů je úžasné i obsazení. Harrison Ford a Sean Connery tvoří dokonalou, synovko-otcovskou dvojici. Je radost je pozorovat při útěku z rakouského hradu a stejně tak i jejich jemně obdivné pohledy, když se tomu druhému povede něco geniálního.
Pokud jde o prostředí, ve kterých se příběh odehrává, podíváme se do Afriky, rakouského hradu a dokonce zabrousíme i do Berlína a na italské pobřeží.
Hudba Johna Williamse ničím nepřekvapí - je stále na vysoké úrovni, dokonce se mu daří vrátit i motiv Archy z Dobyvatelů. Takto má vypadat práce s hudebními motivy ve filmu, tak by to mělo být.
Indiana Jones a Poslední křížová výprava je důstojným završením Jonesovské trilogie, které rozhodně stojí za vidění (stejně jako předchozí dva filmy).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama