Prosím, pište komentáře!-Please, write your comments!-Ecrirons votre comemntaries, s'il vous plait!

Zemřel Sydney Pollack

27. května 2008 v 9:12 |  Osobnosti
V pondělí 26. května 2008 zemřel na rakovinu americký filmový režisér a herec Sydney Pollack. Narodil se v roce 1935 v Laffayete v Indianě jako syn ruských přistěhovalců. Později v New Yorku studoval divadlo, pak se přes herectví dostal až k filmové režii. V roce 1962 debutoval jako herec ve filmu War Hunt, kde hrál také Robert Redford, kterého Pollack za svou kariéru režíroval celkem sedmkrát.
Ve své kariéře natočil velké množství filmů s velkými hereckými hvězdami: Meryl Streep (Vzpomínky na Afriku - za tento film získal dva Oscary), Dustinem Hoffmanem (Totsie) a Robertem Redfordem (Tři dny Kondora). Společně s Anthony Minghellou založili produkční společnost Mirage Films, která stála i za Minghellovým hitem Návrat do Cold Mountain. Posledním filmem, který Pollack režíroval bylo drama Tlumočnice s Nicole Kidman z roku 2005.
Často se též objevoval ve filmech svých režisérských přátel a kolegů, např. v thrilleru Michael Clayton, Eyes Wide Shut Stanleyho Kubricka a filmu Roberta Altmana Hráči.
Pollackovou smrtí přišel filmový svět o jednu z nejvýznamějším postav americké filmové režie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama